18. 12. 2018

Vlastník Arete Parku Nové Mesto sa stal najvýkonnejším realitným fondom pre veľkých investorov

Praha, 18. prosince 2018

Vlastník Arete Parku Nové Mesto sa stal najvýkonnejším realitným fondom pre veľkých investorov

 Arete Invest, český rýchlo rastúci fond aktívny aj na Slovensku, sa stal najvýkonnejším fondom kvalifikovaných investorov. Vlastník Arete Parku v Novom Meste nad Váhom uspel v hodnotení českých realitných fondov, ktoré spoločne vypracovali Hospodářske noviny a Institut Strategického Investování Fakulty Financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Prahe.         

          

Výkonnosť Arete Invest CEE II, ktorá bola určená ako zmena hodnoty čistých aktív na akciu či podielový list, dosiahla vlani 44,15 %. Pre porovnanie druhý v poradí fondov pre kvalifikovaných investorov (teda tých, ktorí majú k dispozícii aspoň milión českých korún, teda cca 39-tisíc eur) dosiahol výkonnosť 15,83 percenta. „Tento výsledok je dôkazom vhodne zvolenej stratégie a správneho výberu investičných príležitostí,“ povedal Lubor Svoboda, spoluzakladatiel fondu Arete Invest. 

Arete Invest tento rok spustil výstavbu novej haly vo svojom priemyselnom a logistickom areáli v Novom Meste nad Váhom, ktorý je súčasťou oceneného podfondu Arete Invest CEE II. Investícia do nového centrálneho skladu pre región strednej a východnej Európy pre skupinu Factcool, medzinárodnú sieť internetových obchodov s módou, dosiahne 11 miliónov eur. Prácu v ňom nájde viac ako 100 ľudí. Nový sklad bude uvedený do prevádzky v apríli 2019 a na ploche 16 500 m2 ponúkne vďaka skladovaciemu systému v niekoľkých úrovniach vyše 60 000 m2 skladovacej plochy. Zároveň prebiehajú prípravy na ďalšie rozšírenie novomestského areálu o približne 31 000 m2.

„Naša orientácia na priemyselné nehnuteľnosti a logistické parky je okrem výbornej výnosovosti aj menej náchylná na prípadné výkyvy ekonomického cyklu a tak dáva našim investorom výborné vyhliadky i do ďalších rokov,“  povedal Lubor Svoboda s tým, že správne nastavenie fondu potvrdilo aj víťazstvo Arete Invest v kategórii Best Performing Fund Manager, ktoré si fond pripísal počas vyhlasovania CIJ Awards 2018. „Na Slovensku stále vidíme veľký potenciál na rozvoj, dopyt po skladovacích a výrobných priestoroch stabilne rastie. To sa popri náraste cien nájmov prejavuje aj vo veľmi nízkej neobsadenosti prenajímateľných priestorov na úrovni len 4 percent, v mikroregióne Nového Mesta na Váhom dokonca len približne jedno percento,“  uzavrel Lubor Svoboda.

Zaujal vás článek?